Confetti Halı, Çim Halı Üretimine Odaklandı - Confetti: Cami, Otel Halısı ve Suni, Sentetik Çim Halı Üretimi

Confetti Halı, Çim Halı Üretimine Odaklandı

Confetti Halı olarak, 1994 yılında banyo halısı üretimi ile ticari hayatına başlayan ve 2013 yılında başladığı duvardan duvara halı projesiyle dikkat çeken Confetti, “çim halı” üretimi yapmaya hazırlanıyor. 2014 yılında “çim halı” üretimi için ilgili yatırımları gerçekleştirdiklerini belirten Confetti Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Çelebi, “2015 yılı bahar ayları itibariyle de çim halı üretimine başlamayı planlıyoruz. İlerleyen zamanlarda ise spor sektöründe kullanılmak üzere çim halı üretimi gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Bununla birlikte hem yeni ürün ve ürün çeşitlerimizi geliştirmeye hem de üretim teknolojimizi geliştirmeye yönelik yatırımlar gerçekleştiriyoruz” dedi. Birleşik Arap Emirlikleri, Rusya, İngiltere, ABD, Almanya gibi ülkelerin yanı sıra 40’tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren firma, Türkiye’nin 250 farklı noktasına da ürünlerini ulaştırıyor.

Confetti’nin banyo halısı kategorisinde rakiplerine göre sektörün güçlüsü konumunda yer aldığını söyleyen Çelebi, “Halı grubunda ise kendi grubuna göre Türkiye pazarında oldukça iddialı durumda. 2015 yılında ihracat alanında ciddi bir artış bekliyoruz. Bu yönde ihracat çalışmalarımızı, şirket vizyonumuza uygun ve ülke ekonomisine katkı sağlayacak şekilde devam etmesini planlıyoruz. Bununla birlikte uluslar arası dalgalanmadan etkilenmeden mevcut pazarımızda sektör lideri olduğumuz yerlerde konumumuzu korumayı, geliştirmemiz gereken yönlerimizin üzerine çalışmalar gerçekleştirmeyi düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Firmalarının her ülkede ev e tekstilin aranan ismi olma hedefli doğrultusunda ilerlediğini vurgulayan Çelebi, şunları kaydetti:

“Confetti, kurulduğu günden bu yana kaliteli çalışan kadrosu ve yeni yatırımları ile her ülkede halı ve ev tekstilin aranan ismi yolundaki hedefine emin adımlarla ilerliyor. Confetti olarak tasarladığımız her ürünün modern ve şık olmasına özen gösteriyoruz. Özellikle ürünlerimizin hepsinde özel olarak geliştirilen jel taban sayesinde kayma endişesini ortadan kaldırıyoruz. Confetti halılarımızın aşınmaya dayanıklı yapısı ve hava bırakmayan özelliğiyle de uzun süreli kullanım imkanı sağlıyoruz. Ayrıca, polyamid iplikle üretilen halılarımızın anti-alerjik, anti-statik yapılarıyla sağlıklı bir kullanım sunuyoruz. Duvardan duvara proje halılarımızın yanmazlık özelliğiyle de otel, okul, cami, restoran gibi kullanım alanlarında güvenli bir ortam oluşturuyoruz.”