Çelebizade, Avrupa Ülkelerinin Camilerini Kaplayacak - Confetti: Cami, Otel Halısı ve Suni, Sentetik Çim Halı Üretimi

Çelebizade, Avrupa Ülkelerinin Camilerini Kaplayacak

Halı sektöründe Türkiye’de ilklere öncülük eden Confetti, bu kez de “Çelebizade” markası ile yurtdışını yakın markaja alıyor.

CONFETTI, Çelebizade markası ile ülke sınırlarını aştı. Cami ve yurtlara özel tasarım halılar geliştiren şirket, yurtdışında atağa geçiyor.

Faaliyetlerine banyo halısı üretimiyle 1994’de başladıklarını anlatan Confetti Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Çelebi, 2007 yılında ise yolluk ve parça halı üretimine, iki yıl önce de “Confetti” markası ile duvardan duvara proje halıları,cami halılarıüretimine geçtiklerini vurguluyor.

Çalışmalarını Düzce’deki 85 bin metrekarelik alan üzerine kurulu entegre tesislerinde gerçekleştirdiklerini dile getiren Çelebi, tesisin yıllık üretim kapasitesinin 11 milyon 160 bin metrekare olduğunu, 800 kişiyi de istihdam sağladıklarını aktarıyor.

Türkiye’de ilklere imza attıklarını anımsatan Çelebi, bu kapsamda kaymaz tabanlı, yıkanabilir, renkleri solmayan dekoratif halılar ürettiklerini söylüyor.

Ürünlerinin özellikleri hakkında bilgi veren Çelebi, “Halılarımızın bazılarında özel olarak formülize edilen kaymaz jel taban kullanılıyor.

Ürünlerimiz tüy olarak da bilinen hav bırakmayan özelliğe sahip.

Ayrıca ilerleyen dönemlerde spor sahalarında kullanılmak üzere çim halı üreteceğiz” diyor.

Çelebizade ile dünyanın her ülkesine ulaşacağız

Bu yıl da cami ve yurt halıları üretimine yönelik “Çelebizade” isimli markalarını piyasaya sunduklarını anımsatan Çelebi, “Yeni markamız Çelebizade ile dünyanın her ülkesine ulaşmayı hedefliyoruz”diyor.

Çelebizade markası altında cami ve yurtlar için özel tasarım halıalr ürettiklerini anlatan Çelebi, şu bilgileri veriyor:  “Çelebizade cami ve yurt halılarımız, alev almaz özelliğe sahip. Uzun ömürlü ve sağlam yapıya sahip cami ve yurt halılarımız anti-bakteriyel özellikleriyle kalabalık alanlar için temiz ve hijyenik bir kullanım alanı oluşturuyor. Aynı zamanda iz ve koku yapmayan halılar, diğer halılara göre daha sık dokunuyor.

Cami halılarında Yeni Zelanda yünü dışında polyamid de kullanılıyor. Polyamid ham maddesine sahip olan cami halıları, çabuk kuruma ve ıslandığında koku yapmama özelliği ile ön plana çıkıyor.”

250 bin metrekarelik cami zeminine Çelebizade imzası

Cami ve yurt halılarının yoğun talep gördüğünü anlatan Çelebi, bu kapsamda Almanya’da Bonn Camisi, Fransa’da Lyon Bron Camisi, Belçika’da Mosquee De Badr, İstanbul’da Hz. Bilal-i Habeşi, Süleymaniye Cami Yaptırma, Koruma ve Güzelleştirme Derneği, Kazakistan Öğrenci Yurdu, Ümraniye Ulu Cami Kültür Vakfı gibi bir çok mekan için üretim gerçekleştirdiklerini söylüyor. “Bugüne kadar 250 bin metrekarelik cami zeminini halılarımızla kapladık” ifadelerini kullanan Çelebi, yurtiçi ve yurtdışındaki büyümelerinin devam ettiğini vurguluyor. Çelebi, sektöre öncülük etmesini planladıkları başka projelerine yönelik Ar-Ge çalışmalarının da devam ettiğini aktarıyor.

Halı sektörünün ilk online satış sitesini kurduk

Üretimlerinin %40’ını ihracata aktardıklarını açıklayan Çelebi, 40’tan fazla ülkeye ürün gönderdiklerini vurguluyor. Hedef pazarlarını ise İngiltere, ABD, Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri başta olmak üzere Ortadoğu ülkeleri ve Avrupa ülkelerinin oluşturduğunu vurgulayan Çelebi, “İhracat çalışmalarımızda daha önce ihracat gerçekleştirmediğimiz Afrika, Uzakdoğu ve Güney Amerika pazarlarına ağırlık verdik. Üretimden ihracata aktardığımız payı yüzde 35’ten yüzde 50’ye çıkaracağız. Bu yıl özellikle Afrika pazarına odaklanacağız” diyor. Confetti olarak ikitelli fabrika satış mağazalarında hizmet verdiklerini dile getiren Çelebi, Türkiye pazarında da iddialı olduklarını,  ürünlerin ülke genelinde ki 250 farklı nokta da tüketicilerle buluşturduklarını aktarıyor. Tüm bunlarla birlikte internetten alışverişe yönelik talebin artmasının ardından 2010 yılında Türkiye’de halı sektöründe kurumsal anlamda ilk online satış sitesi unvanına sahip benimhalim. com’u kurduklarını açıklayan Confetti Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Çelebi, tüketicilerin beklentileri kapsamında platformu sürekli yenilediklerini sözlerine ekliyor.